Kovový program ErlauDrôtený výplet

Tradičný prvok vo väčšine modelov, ktorý firma Erlau vyrába už viac ako 50 rokov. Vďaka dlhoročnej tradícii a skúsenostiam je schopná vyrobiť na objednávku hustejší výplet, napr. všade tam kde je požadovaná väčšia stabilita a pevnosť a menej transparentnosť.

Preglejka (Pagholz)

Kvôli dosiahnutiu rovnako dlhej životnosti ako pri výrobkoch s drôteným výpletom sa pri výrobkoch s prvkami z dreva používa výhradne značková preglejka “Pagholz”

Jedná sa o špeciálne tvrdenú preglejku z červeného buku, odolnú voči zlomeniu, poškriabaniu, vode ako aj chemikáliam. Pôvodný vzhľad si udrží veľmi dlho, kvalitný UV lak zabraňuje jej vyblednutiu. Po daždi vyschne rýchlejšie ako masívne drevo a na jej povrchu sa netvoria mláky.
V prípade, že preglejka Pagholz je ponechaná bez akejkoľvek ochrany vonku, je potrebné ju raz ročne napustiť prípravkom “Polish Rosa” Art. Nr. 80345 od 3M aby si udržala svoj pôvodný vzhľad čo najdlhšie.

Povrchová úprava RILSAN

Na povrchovú úpravu kovových častí sa používa Rilsan – produkt vyrábaný na báze prírodného ricínového oleja. Aj vďaka tomu získali výrobky Erlau viaceré ocenenia – napr. Cenu za design spolkovej krajiny Badensko- Wurtembersko, cenu Focus Green, cenu Japan Organics Recycling Association.

Hrúbka povrchovej úpravy (350µm) zabezpečuje dlhú životnosť, dobrú izoláciu, vďaka tomu sa konštrukcia v lete neprehrieva (nikdy nie na viac ako 42°C) a v zime je neporovnateľne teplejšia na dotyk ako materiály s bežnou povrchovou úpravou, nešpiní sa. Všetky kovové diely sú pozinkované a záruka proti prehrdzaveniu je 10 rokov.

Anti-Graffiti

Na optimálnu ochranu pred graffiti je možné si (exkluzívne v Erlau) objednať špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá umožňuje ekologicky odbúrateľným odstraňovačom náterov jednoducho odstrániť neželané škvrny, nápisy, nálepky a pod.
Okrem toho anti-graffiti úprava poskytuje extra ochranu proti klimatickým faktorom – znečistenému ovzdušiu, usadený prach sa jednoducho zmyje dažďom, po daždi rýchlejšie uschne atď.

 

 

Ocenenia

 

 

Plastový program Glasdon

 

ARMORTEC

 

Vďaka povrchovej úprave Armortec je možné zvýšiť životnosť materiálu, pretože zabraňuje šíreniu korózie z miesta kde je materiál poškriabaný. Takto korózii podľahne iba bezprostredné okolie poškodenej plochy.


Obidve vyobrazené vzorky boli vystavené najprv opakovaným úderom kovového kladiva, potom po dobu šiestich mesiacov soľnému aerosólu v laboratóriach Glasdon.

Použitie soľného aerosólu simuluje dlhodobé zvetrávanie vo vonkajšom prostredí, je to veľmi agresívny test, na urýchlenie procesu korózie.

DURAPLUS
Je polymérový materiál špeciálne navrhnutý tak, aby disponoval väčšou odolnosťou a húževnatosťouu voči nárazom a nešetrnému zaobchádzaniu.

DURAPOL
Je polymérový materiál  ktorého zloženie umožňuje vysokú odolnosť voči nárazom a extrémnym teplotám. Testovanie bolo realizované v laboratóriach firmy Glasdon ako súčasť testu kvality podla STN EN ISO 9001:2000.
Materiál  DURAPOL sa neláme, nehrdzavie, ľahko sa čistí a nepotrebuje žiadnu povrchovú úpravu.

ENVIROPOL
Enviropol patrí k materiálom šetrným voči životnému prostrediu, keďže je vyrobený prevažne
z recyklovaných plastov. Materiál neobsahuje žiadne toxické látky a jeho využitie je veľmi rozmanité. Medzi  ďalšie výhody Enviropol-u patrí  hustota, pevnosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom. Materiál Enviropol zaistí prakticky bezúdržbovú prevádzku počas celej doby jeho životnosti.  Samozrejme  nepotrebuje žiadne maľovanie alebo iný typ povrchovej úpravy. Má dobrú chemickú odolnosť, je odolný voči vode, slanému prostrediu, mrazu, hubám, a väčšine agresívnych látok.
Jeho ďalšou výhodou je, že sa na jeho povrchu netvoria žiadne triesky preto je to ideálny materiál na sedenie. Enviropol je 100% recyklovatelný, po dosiahnutí svojej dlhej životnosti.


IMPACTAPOL

IMPACTAPOL je polymérový materiál špeciálne vyvinutý  pre dosiahnutie vysokej odolnosti voči silným nárazom aké vznikajú pri dopravných nehodách. IMPACTAPOL je oderuvzdorný materiál a na jeho povrchu nevznikajú žiadne triesky alebo hrdza.
Nepotrebuje  aplikáciu náterov alebo iný typ povrchovej úpravy.

VANDALEX

Vandalex je materiál z hliníkovej zliatiny s vysokou pružnosťou, vďaka ktorej výborne absorbuje nárazy.  

Eloxovaná povrchová úprava zabraňuje hrdzaveniu , ľahko čistí a nepotrebuje  aplikáciu náterov alebo iný typ povrchovej úpravy.

 


Materiál

Farby

Referencie

Video